Szabályzat

A bajnokságban kizárólag pedagógusok léphetnek pályára. Pedagógusi státusukat a foglalkoztató intézmény által kibocsátott hivatalos okmány tanúsítja. Pedagógus alatt a közoktatási rendszerben neveléssel, oktatással, valamint értelmi és érzelmi vagy testi képességek fejlesztésével foglalkozó személyt értjük, akinek érvényes munkaszerződése van egyetemelőtti vagy egyetemi oktatással foglalkozó tanintézményeknél a 2o17–2o18-as tanévben. Nem minősül pedagógusnak a tanintézményekben alkalmazott adminisztratív személyzet. Kivételt képezhetnek az RMPSZ Országos Elnöksége által, a tornára meghívott partnerintézmények csapatainak tagjai.

A mérkőzéseken a futsal játékszabályai érvényesek, a következő kivételekkel:

• 5+1-es felállással játszanak a csapatok;
  • Az oldalberúgás a pálya oldalvonalán kívülről is végezhető, nem csak a a vonalról;
  • A közvetlen szabadrúgások számolódnak, így a hatodik után végezhető a 9 méteres büntetőrúgás, majd ezt követően minden szabálytalanság 9 méteres büntetőt vonhat maga után;
  • A kapusnak akárhányszor vissza lehet játszani a labdát lábra, anélkül, hogy közvetlen szabadrúgást ítélne a játékvezető, de a hazaadott labdát a kapus kézzel természetesen nem játszhatja meg;
  • Nem 6, hanem 7 méteres büntetőrúgás végzendő;
  • Folyóidő szerint játszanak, de a játékvezető kérésére az idő megállítható;
  • Piroslap esetén az illető csapat 3 percig játszik emberhátrányban, és utána egy másik játékossal a csapat kiegészülhet. A szabálytalankodó játékos természetesen nem állhat vissza. Abban az esetben, ha a szabálytalankodó csapat a 3 perc alatt kap gólt, a középkezdés előtt ismét kiegészülhet és újból teljes létszámmal játszhat a csapat;
  • Ha a szervezőbizottság túl súlyosnak ítéli meg az elkövetett szabálytalanságot, a szabálytalankodó játékost többmérkőzésre vagy akár végleges eltiltást is kaphat (például játékvezető bántalmazása esetén);
  • A szabálytalankodó játékos 2 sárgalap után automatikusan piroslapot kap;
  • Ha egy mérkőzésen bármely csapat óvni szeretne, ezt a mérkőzés utáni 10 percben teheti meg. Ha a szervezőbizottság az óvást elfogadja, a mérkőzés az illető csapat javára íródik, 3–0 arányban.
  • A bírói lapra maximum 10 játékos kerülhet fel mérkőzésenként, de a keret lehet akár 12 tagú is. Minden csapatban minimum 3 olyan regisztrált játékos kell legyen, akinek végzettsége vagy foglakozása nem mozgáskultúrával kapcsolatos (pl. testnevelő, sportszakos, edző, táncoktató, kinetoterapeuta stb.). Ezen 3 játékos közül 2 játékos mindig a pályán kell legyen. Ennek hiánya egy vagy két játékossal kevesebb játékban résztvevő, csökkentett mérkőző keretet von maga után.
  • A mérkőzések időtartama: a mérkőzések 2×15 percet tartanak. A két félidő közötti szünet maximum 3 perc lehet.

• Közvetlen (direkt) mérkőzések eredményei;
  • Több rúgott gól a direkt mérkőzéseken (ha csak 2 csapat rúgott gólja azonos, a 3. csapat automatikusan 3., helyezett. Ebben az esetben a csapatok sorrendjéről a fent leírt szempontok számítanak).

Ha a rendes játékidő lejárta után a mérkőzés állása döntetlen, azonnal 7 méteresek következnek. Előbb 3–3 büntetőt, majd 1–1 büntetőt rúgnak az első hibáig. A büntetőket előbb a mérkőzést pályán végző játékosok végezhetik. Minden játékos legfeljebb egy büntetőt rúghat, majd ezután, döntetlen esetén következhetnek a cserepadon levő játékosok. A büntetőket a mérkőzést kapusként befejező játékos/hálóőr védheti.

Ha egy csapat nem jelenik meg, vagy meghaladja a 15 percest késést bármilyen szintű mérkőzésen (legyen az csoport- vagy bármilyen mérkőzés, az egyenes kieséses rendszerben) vagy a pályán a játék etikáját megszegve játszik, akkor 3–0-ra veszíthet, a szervezőbizottság ezirányú döntése értelmében.

A jelentkezési űrlapon feltüntetett bármilyen irat hiánya az illető játékos játékengedélyét érvényteleníti a Kupa mérkőzésein mindaddig, amíg igazolni nem tudja magát a hiányzó irat felmutatásával! Kivételes helyzetekben a szervezőbizottság dönthet.